Rozhovor s umělkyní - tatérkou Karolínou

Obrázek článku

Jak by ses představila? Co děláš ve volném čase a jak to máš se stravou?

Jsem Karolína, dělám v restauracích a ve volném čase kreslím, kéruju, jezdím na longu. Se stravováním je to drsný, protože lidi z gastra to mají trochu jinak. Lidi z gastra moc nesnídaj, hodíš do sebe nějakou sušenku nebo bagetu a kafe a oběd je třeba až ve 3. Máš půlhodinu na to to sníst. Pak jen lítáš a až kolem desáté večer máš zase čas na nějaké větší jídlo.

Co si myslíš o tom, jak se lidi stravují v téhle době? Třeba děti?

Myslím, že to je hodně individuální otázka, protože někteří směřují k tomu, aby se stravovali normálně, a některým je to úplně jedno. Děti se často rozhodnou podle sebe, jestli připravenou svačinu od mámy snědí nebo ne. Myslím si, že nyní se lidi více snaží jíst zdravě. V 21 století je vše vegan a gluten-free.

Z čeho čerpáš v rámci svojí kreativity?

Z představivosti a zážitků, ty mi dávají největší inspiraci.

Může mít strava v tomto případě vliv?

Určitě, na energii.

Když si představíš nějaký svůj vysněný moment, co děláš, čemu se věnuješ?

Asi kreslím, asi se věnuju umění. Grafice a podobným věcem. To by mě fakt bavilo. Nejlíp se mi kreslí a píše na zahradách.

Jak jsi se dostala ke kreslení? Myslíš, že se to dá naučit?

To musíš mít v sobě. Pokud nemáš ten cit, tak tě mohou naučit kreslit, ale sám nic nevymyslíš. Protože to srdce pro to nemáš.

Co tě baví nejvíc, jaké motivy?

Abstraktní. Abstrakt a barvy. Dokážeš tam skrýt tu myšlenku a musíš se na tu kérku chvíli koukat, aby ti došlo, o čem to tetování je. Z barev mám ráda modrou a tyrkysovou, zelenou. Vodní barvy. Symbolizuje mi to přírodu.