Rozhovor s talentovanou Sabinou Ludányiovou

 Pro začátek tě poprosíme u stručné představení se. Co děláš, čemu se v životě věnuješ?

Jsem Sabina. Je mi 26 let a momentálně pracuju v Praze jako zdravotní sestra na ARO. Od 15 let jsem hrála se zábavovou kapelou a ve 20 letech jsem začala dělat vlastní hudbu s kapelou. Společně jsme na začátku roku vydali CD Maják a natočili videoklip v Dánsku.

Jaký máš vztah ke zdravé výživě? Jak snídáš, co obědváš? Je pro tebe důležité jíst zdravě?

Začala jsem se více ohlížet na kvalitu potravin, omezila jsem maso, jím často rostlinnou stravu, třeba sóju, čočku, luštěniny. Pokouším se vyhledávat české potraviny, protože se snažím podporovat naše zemědělce. Snídám občas vejce, někdy jogurt, který sladím medem. Momentálně se snažím kombinovat jídlo s pohybem, a udržovat si tak zdravé tělo i ducha. Ujíždím na oříškách, hlavně pistácie. Ty mě baví asi nejvíc. Pak mám ráda kešu a mandle.  Para ořechy úplně nemusím.

Jíš ořechy jako samotné? Nebo je dáváš třeba do salátu, či do nějakých cizích jídel?

Většinou samotné. Nějak mi do salátu nepasují.

Co sport? Čemu se konkrétně věnuješ?

Chodím do fitka, na jógu, a jezdím na kole. Převážně se nejvíc věnuju józe a občas si zaběhám.  Běžela jsem minulý rok půlmaratón a tento rok se chystám taky. Nemám žádný vysněný čas, jen mi stačí, že to uběhnu a přežiju.

Chodíš do restaurací? Jestli ano, do jakých?

Ráda chodím do vegetariánských a veganských restaurací.

Co práce, jak vše stíháš skloubit?

Jsem zvyklá na rychlejší tempo a občas málo spím. Celkově bych na odpočinku měla zapracovat. Jinak kromě hudby je mým relaxem sledování filmů nebo seriálů.

Jak si myslíš, že je pro umělce dobrý způsob, jak se vyrovnat s depresemi? Myslíš, že má vliv na deprese třeba strava?

Myslím, že každý člověk má v sobě uvnitř nějakou velkou vodní plochu, která může být klidná nebo se čeřit tím, co se děje v okolí. Je dobrý najít si nějaké mechanismy, jak tu vodu rozbouřit, nebo uklidnit bez toho, aniž by si člověk nějak ubližoval. Nicméně co se týče deprese, si myslím, že jsou možnosti, jak si s nepříjemnými stavy poradit i bez použití léků. Skvělá jsou relaxační cvičení, kvalitní a pravidelná strava a pohyb. Únava a ignorování potřeb svého těla jde psychickým problémům naproti.

Když by sis měla vybrat mezi proteinovou tyčinkou a ořechy, co by sis vybrala?

Na snídani proteinovou tyčinku, kterou bych zajedla oříšky. :)

 

Webová stránka Sabiny: www.sabinaludanyiova.cz/

Podpoř Sabinu!

 Obrázek článku

poznámka: rozhovor vznikl ještě minulý rok