Domácí müsli tyčinky podle Adély Třetinové

DOMÁCÍ MÜSLI TYČINKY

Ne vše tvářící se zdravě, je zdravé. Když si v obchodě koupíte müsli tyčinku, tak obsahuje velké množství cukru nebo přidaná sladidla a další látky... Takže proč si neudělat doma KVALITNÍ MÜSLI TYČINKY úplně bez cukru a jen z pár ingrediencí? Jsou opravdu krásně křupavé a zároveň vláčné a strašně chutné a sladké i přesto, že tam není cukr. Takže můžete dát sobě i dětem.

-1 banán
-50g ovesných vloček
-2,5 velkých lžic kešu másla (může být i arašídové máslo, ale já kešu prostě miluju!) - kešu máslo seženete v drogerii D&M/zdravé výživě/eshopech a arašídové také v D&M nebo i v Albertu mají 100%ní
-20g strouhaného kokosu
-trošku skořice
-2 velké lžičky rozpuštěného kokosového oleje

Všechny ingredience postupně smícháme (podle jejich pořadí, jak jsou vypsány po sobě). Potom tvarujeme obdelníčky na plech vystlaný pečícím papírem a potřený kokosovým olejem (nebo máslem). Pečeme na 180 stupňů a cca 20-30 minut. Po vychladnutí můžete polít hořkou čokoládou. Já jsem si rozpustila čtvereček 85% hořké čokošky v mističce v mikrovlnce s troškou koko oleje, aby se to dobře rozpustilo a polila jsem 2 tyčinky na zkoušku, jaké budou s čokoládou. Tyčinek vám vyjde cca 8-10. Určitě vyzkoušejte, budeme se těšit na vaše výtvory.

 

 

Děkujeme Adéle za tip!

www.adelatretinova.cz